Nadmierna potliwość od czasu pierwszej miesiączki

Mam 17 lat i od czasu pierwszej miesiączki (4 lat) bardzo się pocę pod pachami bez różnicy czy jest to zima czy lato. Używam antyperspirantu, ale to i tak nic nie daje. Co mam zrobić czy to może być objaw jakiejś choroby?
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pocenie się nadmierne może być pierwotne (związane z osobniczą skłonnością) lub też może być objawowe (związane m.in z nadczynnością tarczycy lub cukrzycą).

Proponuję skonsultować się z dermatologiem, ważne jest wykluczenie innych chorób, po rozpoznaniu pocenia się nadmiernego pierwotnego możliwe jest rozpoczęcie leczenia farmakologicznego.