Błędna diagnoza liszaja zakaźnego

Witam. Na ciele u córki pojawiła się czerwona plama, jest juz wielkości 10gr, przypomina troche liszaj, jednak w innych czesci ciała tez ma niepytowe zbyt duze i czerwone jak na syfki krostki . Co to moze byc. Boje sie wybrac do dermatologa, gdyz raz błędnie zdiagnozowano liszaj zakaźny, a była to grzybica drobnozarodnikowa odzwierzęca. Z małego punkcika w kąciku ust urusł do wielkosci takiej, że córka wygladała jakby miała poparzone pół twarzy i szyi.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu niestety nie można postawić diagnozy. Konieczna jest ocena zmian skórnych przez lekarza. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po obejrzeniu zmian zaproponuje dalsze postępowanie. Być może wskazana jednak będzie również konsultacja u lekarza dermatologa. Pozdrawiam.