Blizny na spojówce oka

Witam serdecznie, skąd na oku na spojówce mogą być blizny- zgrubienia jak po operacji zeza. Okulistka nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie. Nie miałam nigdy operacji ani uszkodzeń oka. Poza tym powtórzono pole widzenia i odchylenia sięgają do 20 stopni. Od około pół roku obraz mi się dwoi i lata, jest ruchomy. Rezonans głowy prawidłowy.

Witam! Opisane blizny mogą być wynikiem przebytych stanów zapalnych, nawet takich przebiegających subklinicznie (cytomegalia, kiła, niektóre leki). W przypadku obecności odchyleń w badaniu pole widzenia konieczne jest również badania dna oka i ocena nerwu wzrokowego. Jeśli taka ocena nie była wykonana - sugeruje ponową wizytę u okulisty.