Blizny potrądzikowe: jak się ich pozbyć?

Witam, mam 26 lat. Trądzik mam od 10 lat, pomogła kuraja R**********, bralam potem D**** i był spokój z trądzikiem. Odkąd odstawiłam D*****, krosty wróciły, pojawiły się na plecach - są to wielkie bolące krosty pełne ropy wymieszanej z krwią, niemożliwe do wyciśnięcia... Na twarzy miałam szereg zabiegów mikrodermabrazji, kwasem glikolowym i płynem Jessnera. Krosty pojawiają się miejscowo, ale blizny są okropne. Teraz są bardzo widoczne, z wiekiem jakby widać dziury i doły, zwłaszcza pod światło. Jestem załamana, bo tyle już drogi za mną i wydanych pieniędzy, a blizny jak były tak są.. Są to wręcz dziesiątki maleńkich dziur, rozszerzone pory. W tych dziurach często robią się zaskórniki, grudki na policzkach, mam pełno przebarwień pigmentacyjnych... Co ja mam zrobić, żeby się ich pozbyć? Dlaczego pojawiają się krosty? Jestem bardzo zakompleksiona i mam problemy z samoakceptacją, mam 26 lat i myślałam, że to się kiedyś skończy, a póki co nie mam nadziei...

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Aby zmniejszyć blizny potrądzikowe oprócz zabiegu mikorodermabrazji, który Pani zastosowała, jest jeszcze szerg innych zabiegów możliwych do wykonania. Są to różnego rodzaje peelingi chemiczne lub nawet metody chirurgiczne: dermabrazja mechaniczna i dermabrazja laserowa lub stosowanie płynnych implantów wchłanialnych lub niewchłanialnych.

Uważam, że w Pani przypadku najlepiej poradziłaby sobie dermabrazja laserowa.
Jest to zabieg bezbolesny. W wielu przypadkach, kiedy u pacjentów inne zabiegi nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, ta metoda pozwala na osiągnięcie upragnionego efektu.

Powinna się Pani zgłosic do dermatologa, który wykonuje te zabiegi lub do gabinetu medycyny estetycznej.

Pozdrawiam!

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z zabiegiem laserowym