Błona dziewicza a pierwszy stosunek

Mam 18 lat i robilam to pierwszy raz..bardzo bolalo,pojawilo sie troche krwi a mimo to mam wrazenie ze blona nie pekla...czy mimo ze pojawila sie krew mozliwe ze dalej jestem dziewica ? I czy jesli tak to nastepnym razem blina peknie czy musze isc koniecznie do ginekologa ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że podczas stosunku pojawiła się krew nie dowodzi pełnego przerwania błony dziewiczej. Proszę jednak pamiętać, że posiadanie błony dziewiczej nie oznacza dziewictwa. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.