Błona dziewicza - czy do jej przerwania konieczna jest pełna penetracja?

Byłam dziewicą przez dluższy czas z tego powodu, gdyż nie chciałam uprawiać jeszcze seksu. Uprawialiśmy petting. Bolało tylko raz, gdy włożył mi 3 palce i mocno pchał - wtedy lekko krwawiłam. Ostatnio postanowiliśmy spróbować czegoś więcej. Wypróbowaliśmy pozycję na jeźdźca, jednak weszła mi tylko część penisa. Czułam ból, ale krew nie leciała. Przerwaliśmy (główka penisa i ciut więcej weszło). Kolejnym razem to samo. Czy trzeba włożyć całego penisa, żeby ją przerwać? Czy to był seks przedsionkowy czy już normalny seks? Do jakiej głębokości można mówić o seksie przedsionkowym? Proszę o odp.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli w trakcie pettingu partner włożyl wszystkie palce do końca istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie wtedy doszło do przerwania błony. Pani opis dodatkowo to potwierdza. Problem z włożeniem członka do pochwy mógł być spowodowany nieprzyzwyczajeniem do tego rodzaju pozycji lub nieodpowiednim nawilżeniem pochwy.
Stosunek przedsionkowy obejmuje jedynie niepełną penetrację, tzn. włożenie prącia jedynie między wargi sromowe mniejsze.
Pozdrawiam.