Błonnik w proszku

Mam 20 lat, 161 cm i 53 kg. Czy jedząc 1500-1600 kcal i ćwicząc codziennie (30 min - skakanka, 15min – hula hop, 30 min - ćwiczenia na mięśnie) uda mi się schudnąć? Ile to potrwa, kiedy będę widziała efekty? Chciałabym się dowiedzieć czy xenia - błonnik lub dostępny w aptece błonnik w proszku np. o smaku cytrynowym jest zalecany, czy jest on zbyt „sztuczny”?

Witam,
Jeśli wykluczy Pani z diety potrawy wysokokaloryczne, żywność typu fast-food, słodycze i kolorowe napoje, myślę, że uda się Pani schudnąć (czego jednak nie polecam, gdyż ma Pani prawidłową masę ciała - BMI równe 20,46 przy normie 18,5-25).
Polecałabym, by poza ćwiczeniami, o których Pani pisała, kultywować poranny jogging, czy też wybrać się na codzienną wieczorną przejażdżkę rowerem

Zamiast błonnika w formie suplementu diety, polecałabym tańszy i równie skuteczny błonnik z produktów naturalnych: warzyw, owoców, produktów zbożowych (pieczywa pełnoziarnistego, chleba typu graham, kasz, ryżu) i np. otrąb pszennych, czy owsianych.
Myślę, że wszystkie wspomniane przez Panią działania mogą spowodować utratę masy ciała rzędu 0,5-1kg tygodniowo, czyli fizjologiczny spadek masy.

Pozdrawiam