Boczki: jak je zrzucić? Pomocy

Witam! Mam 22 lata i 165cm wzrostu warze 55kg. Moja waga jest prawidłowa, lecz ja chciałabym zgubić trochę w boczkach. Nie wygląda to dobrze. Jakie ćwiczenia mam zastosować. Ćwiczę brzuszki 2 razy dziennie po 15 minut. Lecz nie znam ćwiczeń tylko na boczki. Proszę o radę. Pozdrawiam

22 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Bardzo dobrze, że stawiasz na ćwiczenia. Do treningu możesz dołączyć kilka zasad zdrowego odżywiania (jeśli już ich nie stosujesz). Jedz 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasowych. Pij dużo wody mineralnej. Unikaj słodyczy, fast foodów i tłustych potraw, alkoholu i napojów słodzonych. Warto je zastosować, ponieważ przy dodatkowo utrzymanej diecie efekt ćwiczeń będzie lepszy i szybszy.

Jeśli chodzi o ćwiczenia na "boczki" należy skoncentrować na mięśniach skośnych zewnętrznych brzucha, czyli brzuszki niewiele tutaj pomogą (chyba, że skośne, ale efekt nie będzie duży). Ćwiczenia należy wykonywać dokładnie i powoli, najlepiej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Polecam następujący zestaw: http://wdziek.info/cwiczenia_na_talie_osy.html
Korzystne jest także kręcenie hula-hop - co najmniej 15 minut dziennie oraz twister.
pozdrawiam serdecznie!