Boczna skolioza kręgosłupa i ból kręgosłupa

Witam.mam 22 lata. 6 lat temu wykryto u mnie boczna skolioze kręgosłupa. Odc ledzwiowo piersiowy. Na poczatku leczylam się chodzilam na rehabilitację teraz juz się nie lecze od 3 lat. Kręgosłup mnie nie boli tylko złe się czuje w swoim ciele ponieważ lewa stronę boku mam wklasla co widac gdy ubiore np obcisla bluzkę. Nie chce poddawać się operacji bo się boje. Czy nieleczony kręgosłup może mi się pogorszyć i lewy bok zrobi się jeszcze bardziej wklęsły?

Skoliozę ma Pani już od wielu lat i w obecnym Pani wieku nie jesteśmy jej w stanie cofnąć całkowicie - w zasadzie tez nie widzę jak duża ona jest. Natomiast warto zadbać o postępowanie które zapobiegnie pogłębianiu się skoliozy i kontynuować rehabilitację w sprawdzonym ośrodku.