Boję się, że lekarz skieruje mnie na oddział psychiatryczny

Bardzo dziękuję za wcześniejszą odpowiedź. Boję się jednak iść na wizytę do psychiatry do poradni przy szpitalu na Sobieskiego. Boję się, że jak powiem, że nie chcę wychodzić z łóżka, spotykać żadnych ludzi, znajomych czy nieznajomych, że nie czuję sie na siłach podjąć studia ani jakąkolwiek pracę, chcę całe dnie spać i płakać, w najlepszym przypadku chodzić cała nabuzowana po domu i godzinami rozmyślać, wspominać przeszłość i ubolewać nad przyszłością, to uznają, że mój stan jest ciężki i bądą chcieli mnie zamknąć na oddziale :( Mam 21 lat i nie chcę leżeć w otoczeniu starych, pomylonych ludzi. Poza tym nie mam aż takich myśli samobójczych. Tylko raz na jakiś czas pomyślę sobie o tym, żeby zniknąć z tego świata. Czy mogą chcieć mnie zamknąć? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!!!

21 LAT ponad rok temu

Jeżeli natomiast podczas wizyty psychiatra stwierdzi, że pacjent ma wskazania bezwzględne do leczenia na oddziale psychiatrycznym, a pacjent nie wyraża zgody, lekarz może zadecydować o przyjęciu chorego bez zgody w myśl Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego (art. 21 do art. 32).