Rak piersi u nastolatki?

Witam,

mam 13 lat i koło sutka mam brązowe, suche plamy. Boję się, że to może być rak piersi. Super jeśli nie, ale jeśli tak? Co mam zrobić! Pomóżcie proszę.

Strasznie się boję...

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W Twoim wieku zmiany złośliwe są rzadkością. Dlatego wydaje się, że nie masz powodów do niepokoju.
Opisane zmiany są nieswoiste. Trudno przypisać im jednoznaczną przyczynę. Mogą mieć podłoże zapalne bądź immunologiczne. Konieczne jest również uwzględnienie objawów dodatkowych, np. gorączka, miejscowe zaczerwienienie skóry, bolesność, świąd. Aby stwierdzić jednoznaczną przyczynę wskazane jest badanie dermatologiczne.
Proponuję abyś na początku porozmawiała z mamą o swoim problemie, następnie wspólnie zdecydowały o konsultacji dermatologicznej.

Redakcja abcZdrowie.pl