Ból barku, łopatki i głowy, sztywność karku a wynik badania RTG

od jakiegos czasu mam bol barku i lopatki do tego bole glowy i czasem zawroty i sztywnosc karku czy to moze byc od kregoslupa piersiowego robilam rtg oto wynik "wdolnym odcinku kregoslupa th niewielkie skrzywienie w prawo z rotacja kregow wzdluz osi dlugiej w prawo. dyskretne zaostrzenia przednich krawedzi niektorych trzonow" rtg szyji i barku ok

Objawy wskazują na problemy z kręgosłupem szyjnym : " bol barku i lopatki do tego bole glowy i czasem zawroty i sztywnosc karku"
Podany opis dotyczy KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO: opisane skrzywienie boczne z rotacją , na pewno obejmije też pozostałe odcinki kręgosłupa!
Zmiany zwyrodnieniowe też zwykle są uogólnione!
Wskazane badanie i kompleksowa ocena sprawności
Może przyda się ocena kręgosłupa szyjnego
Wskazana kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa, zdrowy tryb życia,