Ból blizny po operacji pachwinowej

Witam! Jestem po 18 dniach od operacji przepukliny pachwinowej (mam siatkę) - dzisiaj kichnąłem i zaczęło mnie dość mocno piec w okolicy szwu, taki płytki, ale mocny piekący ból. Na bliźnie nie zauważyłem niczego dziwnego, podczas nawet delikatnego dotyku skóry czuję pieczenie. Czy coś mogłem naderwać lub popsuć efekty operacji?

Myślę, że nie. To zapewne nagłe napięcie mięśni wywołało w jeszcze świeżej ranie wewnętrznej, która jest wzmocniona siatką, duże napięcie z naciągnięciem nerwów obwodowych i ich podrażnieniem. To wywołało przejściowe dolegliwości bólowe, które zapewne w przeciągu kilku dni miną. To nic niepokojącego. W razie wątpliwości proszę udać się na kontrolną konsultację do chirurga prowadzącego.