Ból brzucha i brak apetytu po grypie żołądkowej u 21-miesięcznego dziecka

Witam mój 21mies. Synek właśnie przeszedł jelitowke. Nie wymiotuje ani nie ma biegunk. Czy to możliwe żeby go bolał jeszcze brzuszek i nie chciał za bardzo jeść i był taki słaby.. Chodź niekiedy biega.. Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak apetytu i osłabienie to objawy, które jak najbardziej mogą być konsekwencją przebytej infekcji układu pokarmowego. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę dać dziecku się zregenerować po infekcji. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.