Ból brzucha i dreszcze przed pójściem do szkoły

Witam, moje dziecko zaczęło chodzić do przedszkola i zaczęły się problemy... Rano, gdy ma wstać- nie chce,boli ją brzuch, ale najgorsze są te dreszcze, cała się trzęsie, tak jest jej zimno, mimo ciepłego ubioru.Już nie wiem, jak jej pomóc?...Pozdrawiam.

Witam,
Być może gdy pani dziecko znajdzie się w nowym otoczeniu, tak właśnie reaguje. Jedne dzieci wyrażają swój sprzeciw poprzez płacz i niezgodę na pozostanie w przedszkolu, inne znów poprzez tzw zaburzenia psychosomatyczne, jak u pani córki. Jeśli jest to dla pani niepokojące proszę pójść do pediatry i spróbować zdiagnozować problem.
Pozdrawiam

Proszę skonsultować objaw w pierwszej kolejności z pediatrą. W przypadku wykluczenia przyczyny organicznej lub funkcjonalnej zalecam przepracowanie tematu z pedagogami z przedszkola lub/i z psychologiem dziecięcym.

Podobne objawy mogą być związane z lękiem separacyjnym. Jeśli utrzymują się już jakiś czas i nic nie pomaga, zachęcam do konsultacji z psychologiem dziecięcym. Zdiagnozuje i pomoże poradzić sobie z trudnością,