Ból brzucha i mdłości po śniadaniu

Dziś rano wstałam z lekkim bólem brzucha. Gdy zjadłam śniadanie , ból brzucha był coraz bardziej odczuwalny. Bolał mnie prawy jajnik,miałam uczucie,że zaraz zwrócę śniadanie,przez kilka godzin w brzuchu czułam taki bałagan,miałam ochotę zwymiotować,ale nic z tego. Strasznie się martwię i proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn może być bardzo wiele. Począwszy od ginekologicznych związanych z cyklem miesiączkowym lub nie, przez zaburzenia w układzie trawienia, na stanach ostrych - jak rozpoczynające się zapalenie wyrostka robaczkowego skończywszy.
Powinna się Pani niezwłocznie udać do swojego lekarza rodzinnego, który po badaniu klinicznym będzie miał możliwość zlecenia badań dodatkowych i ewentualnie konsultacji specjalistycznych.
Gdyby objawy się bardzo nasiliły - ból brzucha, wymuszona pozycja ciała, wymioty, gorączka należy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy najbliższego szpitala.