Ból brzucha i odruchy wymiotne w czasie leczenia przewlekłej białaczki szpikowej

Witam, od 12 lat choruję na przewlekłą białaczkę szpikową - aktualne leczenie Sprycel od ponad roku. (Mam 52 lata). Od wczoraj rana męczy mnie ból brzucha, w nocy odruch wymiotny. Właściwie wczoraj zjadłem tylko delikatne śniadanie i wypiłem 2 kawy, więc raczej wykluczam zatrucie. Czy może to ból śledziony? Będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Ból brzucha oraz nudności mogą mieć różne podłoże. U osoby chorej na przewlekłą białaczkę szpikową może dojść do powiększenia śledziony i ucisku sąsiednich narządów w jamie brzusznej, przez co chory może odczuwać tępy ucisk w lewym boku. Nie sądzę jednak aby te nagle pojawiające się dolegliwości miały związek właśnie z tym, szczególnie, że jest Pan leczony i zapewne pod kontrolą hematologa.

W ostatnim czasie częste są tzw. grypy jelitowe, które przebiegają z nudnościami, bólami brzucha, czasami biegunką lub wymiotami.

Aby jednak jednoznacznie określić co Panu dolega konieczna jest osobista wizyta u lekarza. Jest to tym bardziej istotne ze względu na Pana chorobę podstawową.

Pozdrawiam serdecznie