Ból brzucha i osłabienie u 14-latki

Moja 14 letnia córka, od około 3 miesięcy skarży się na bóle brzucha. Jakiś miesiąc temu powiedziała mi, że boli ją też miejsce po prawej i i lewej stronie pępka, ale z prawej strony bardziej bo tam się zaczęło. Twierdzi że jest też bardzo osłabiona, często zdarza się jej "puszczać bąki" jak to mówi, a wcześniej jej się to nie zdarzało. Co to może być ? Co z nią zrobić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy zgłosić się do pediatry. Wskazane jest badanie kliniczne. Przewlekły ból brzucha może sugerować stan zapalny np. w obrębie wyrostka robaczkowego. Należy także wykonać morfologii krwi.