Ból brzucha i polip śluzówki

Witam. Dwa tygodnie temu leżałam w szpitalu z bólem brzucha zrobiono mi gastroskopię okazało się że miałam polipa śluzówki wpustu żołądka pobrano do hist- pat dzisiaj odebrałam wynik Cardia in statu inflammationis Karmin (+) Stąd moje pytanie co to oznacza.Dodam że od ponad roku męczy mnie kaszel zaraz po jedzeniu.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Wpust żołądka w stadium zapalenia.
Mucykarmin dodatni oznacza komórki dojrzałe (wytwarzające śluz).
Z otrzymanym wynikiem badania należy udać się do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.

Cardia in statu inflammationis - oznacza wpust żołądka w stanie zapalnym, a Karmin (+) - oznacza, że błona śluzowa w miejscu polipa wytwarza śluz (potwierdzenie tego, że polipa buduje błona śluzowana żołądka prawidłowa tylko w stanie zapalnym). Stan zapalny w zakresie błony śluzowej żołądka może powodować dolegliwości bólowe w nadbrzuszu i być może właśnie te dolegliwości są związane ze stanem zapalnym w początkowej części żołądka. Leki zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego powinny spowodować wycofanie się stanu zapalnego ze śluzówki.