Ból brzucha i poziom monocytów w krwi

Dziecko ma 13,7% monocytów we krwi.Co zrobić w takiej sytuacji?Od paru tygodni narzeka na ból brzucha.Lekarze z przychodni lekarskiej twierdzą że dziecku nic poważnego nie dolega a je wciąż boli brzuszek.Ma 4,5 roku

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na początku chciałbym Panią uspokoić gdyż zwykle podwyższenie się tylko jednego parametru nie oznacza niczego groźnego. Nie mniej jednak w związku z jak by nie patrzeć dość znacznym przekroczeniem normy warto byłoby wykonać ponowną morfologię krwi z zaznaczeniem aby tym razem była z tzw rozmazem ręcznym. Jest to kluczowe badanie gdyż wynik ''z komputera'' nie zawsze jest do końca wiarygodny. Z pewnością ocena wzrokowa specjalisty w tej dziedzinie pozwoli wykluczyć poważniejsze patologie. Dodatkowo jeżeli u dziecka ciągle występują dolegliwości bólowe jamy brzusznej warto zgłosić się do gastrologa.