Ból brzucha i tkliwość

Witam!

Mam 35 lat, kobieta. Od jakichś 2-3 tygodni odczuwam ból (tkliwość nasila się przy ucisku). Ból lokalizuje się w prawym dole biodrowym, mniej więcej okolice wysokości pępka, ale maksymalnie blisko wystającej kości biodrowej. Jak ucisnę palcem to miejsce, ból się wzmaga. Boli mnie też okolica z tyłu pleców po tej samej stronie (prawej), jakby nad prawą nerką, lekko z boku kręgosłupa. Odwiedziłam ginekologa, USG - opis prawidłowy, nie stwierdza stanów zapalnych ginekologicznych. Badanie ginekologiczne- lekka tkliwość po stronie prawego jajnika. Brak patologii. Badania które wykonałam: morfologia z rozmazem: nic poza normą, CRP: 0,3, OB-8. Mocz prawidłowy, cukier w normie, cholesterol w górnej granicy normy, rtg klatki piersiowej - ok. Mocznik, kreatynina w normie. Helikobakter: 3,6 (norma do 1,1). W związku z tym udałam się do lekarza ogólnego: usg jamy brzusznej prawidłowe. Przepisał czopki olfen, prazol, zbadał dotykowo brzuch, nie widząc patologii, a ból jest. Proszę o poradę, gdzie się udać, jakie badania wykonać? Co tak boli? Dodam, że nie mam temp, apetyt w porządku, nie mam zgagi ani nic z tych rzeczy...

Witam!

W opisanej sytuacji należy zastanowić się nad wykonaniem tomografii komputerowej, która jest badaniem dokładniejszym niż USG. Jeśli nie wykaże patologii rozważyć należy gastro- i kolonoskopie, badanie w kierunku yersiniozy, etc. w zależności od danych ze szczegółowego wywiadu lekarskiego, który powinien przeprowadzić lekarz rodzinny lub gastroenterolog. W przypadku nie wykrycia patologii po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki bóle należy uznać za czynnościowe - tzw. zespół jelita drażliwego.

Pozdrawiam