Ból brzucha i wzdęcia brzucha po posiłkach

Witam. Od ok 6 lat borykam się z dziwnymi bólami brzucha. Nie mają one nic wspólnego z tym co jem. Czuję wtedy, że żołądek jest jakby "spuchnięty" i mam uczucie jakby ktoś mnie w niego uderzył, kopnął. Ból trwa czasem ok pół godziny, a czasem cały dzień. Z czym może mieć to związek? Nie towarzyszą temu biegunka ani wymioty. Czy może być to związane z przebytymi kilka lat temu epizodami wymiotowania po posiłkach?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z cała pewnością należy wziąć to pod uwagę w procesie diagnostycznym. Sugerowałbym wykonanie badani USG jamy brzusznej.