Ból brzucha podczas chodzenia w ciąży - czy to groźne?

Witam! Obecnie jestem w 22/23 t.c. i od paru dni doskwiera mi ból z prawej strony brzucha podczas chodzenia. Pojawia się on gdy wychodzę na dwór i idę np. do sklepu (ok. 300 m. w jedną stronę). W domu tak naprawdę robię wszystko i też sporo chodzę, m.in. po schodach, ale ból się wtedy nie pojawia (trasy, które pokonuję są dość krótkie).

Ból umiejscowiony jest z prawej strony, poniżej pępka, promieniuje na całą prawą stronę. Gdy usiądę lub się położę w miarę szybko mija. Wizytę u lekarza prowadzącego ciążę mam zaplanowaną na 22 września, nie wiem czy mam wcześniej udać się na wizytę czy poczekać (samo może minie). Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Bóle w brzucha w ciąży mają mieć różne podłoże. Mogą być związane np. z fizjologicznym powiększaniem się macicy, która może uciskać na inne narządy położone w pobliżu. Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości radzimy skonsultować się z lekarzem specjalistą, gdyż nie powinno się lekceważyć żadnego bólu brucha podczas ciąży.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl