Ból brzucha podczas i po stosunku - co to oznacza?

Witam.

Dzisiaj podczas stosunku z moim partnerem poczułam straszny ból brzucha i jajników. Kiedy skończyliśmy, ten ból był nie do wytrzymania. Wywołał wymioty, zawroty głowy i zalałam się potem. Jeszcze nigdy nie miałam takich dolegliwości. Po około 5 minutach kiedy wróciłam na łóżko, położyłam się na plecach z nogami uniesionymi do góry, po czym ból zaczął zanikać. Po około 20-30 minutach bólu już nie odczuwałam, prócz małych skurczy przy poruszaniu się. Nie wiem co to oznacza. Czy powinnam się niepokoić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.
Ból brzucha podczas oraz po stosunku może mieć kilka przyczyn. Jedną z nich może być stosunek odbyty po długiej przerwie. Czasem ból może sprawiać również niedopasowany członek partnera bądź nieodpowiednia pozycja seksualna. Ważny jest również charakter stosunku. Nie można zapominać o patologiach układu płciowego, takich jak np. nadżerki.

Jeśli problem będzie się powtarzał należy skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.