Ból brzucha w ciąży - czy to coś poważnego?

Witam, jestem w 17 tygodniu ciąży i mam problem: od tygodnia boli mnie brzuch po prawej stronie - raz boli, a raz kłuje - nie potrafię tego w słowach opisać. Dwa tygodnie temu miałam grypę, paskudną infekcję i gorączkowałam ok. 5 dni. Dostałam antybiotyk i mi przeszło, ale jak wspomniałam - od paru dni boli mnie prawa strona i wczoraj miałam gorączkę i straszny ból całego brzucha (skurcze). Często boli mnie tak w nocy, że sięgam po tabletkę na ból, bo nie potrafię z bólu zasnąć. Wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec miesiąca, a mój lekarz powiedział przez telefon, że to normalne. Może za bardzo się przejmuję? Proszę o fachową opinię. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam gorąco;))
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Bóle brzucha w ciąży to dość często pojawiające się napadowe dolegliwości bólowe zlokalizowane najczęściej w okolicy podbrzusza niezależnie od zaawansowania ciąży.

Niektóre bóle brzucha w ciąży są nieistotne dla jej prawidłowego rozwoju i te są najczęstsze. W ten sposób organizm przesyła ciężarnej „sygnały”, informuje, że dziecko rośnie i się porusza, ale także, że dzieje się coś „złego”, zagrażającego dziecku.

Warto zasięgnąć porady specjalisty zawsze wtedy, gdy mamy wątpliwości, czy bóle, które odczuwamy są normalne w przebiegu ciąży czy nie, ponieważ w przebiegu ciąży mogą pojawić się także bóle na innym tle, np. w wyniku zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia pęcherzyka żółciowego czy kamicy nerkowej.

Proszę jednak pamiętać, że konsultacja telefoniczna nie jest rozsądnym rozwiązaniem problemu. Ponieważ bóle brzucha mogą skutkować problemami zdrowotnymi, warto wybrać wizytę osobistą.