Ból brzucha w ciąży po upadku

Witam,

mam 17 lat i jestem w 14 tyg. ciąży. 5 dni temu zakręciło mi się w głowie i upadłam na brzuch. Byłam u lekarza (w Holandii), zbadali mocz i krew i wszystko było ok, USG też w porządku, z dzieckiem nic się nie dzieje. Kazali mi brać jedynie paracetamol 1000mg 4 razy na dobę, po zażyciu 2 godz. jest ok, po czym ból wraca z większą siłą. Strasznie się boję, że coś jest nie tak a lekarze w Holandii mówią, że to od upadku. Brzuszek bolał na początku na dole i na górze i z prawej strony z boku, teraz boli mnie już cały. Boję się iść znowu do lekarza, bo oni już 3 raz tylko krew i mocz badali plus USG. ;( Proszę o szybką odpowiedź, jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje podam je.

PS

Miałam 2 tyg. temu zapalenie pęcherza, dali mi strasznie silny antybiotyk, po którym wymiotowałam i leżałam bez sił. Przestałam go brać po 3 dniach i czułam się świetnie. Mówiłam o tym lekarzowi, teraz badali mocz i nie ma już w nim żadnych bakterii.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jeżeli w badaniu USG wszystko jest w porządku, dodatkowo nie występują żadne krwawienia z dróg rodnych, badania laboratoryjne są w porządku, poza bólem brzucha nie ma innych objawów jak nudności, wymioty, gorączka, krew w stolcu, to nie ma powodu do niepokoju. Przebyte zapalenie pęcherza również nie ma wpływu na te dolegliwości jeśli w badaniu moczu nie wykryto zmian. Być może te bóle rzeczywiście wynikają z uderzenia w brzuch i ustąpią dopiero po pewnym czasie. Póki co proszę stosować paracetamol jeśli ból jest silny i jak najwięcej odpoczywać. Można również poprosić swojego lekarza o lek rozkurczowy typu dostępna w Polsce No-spa. Myślę, że po jakimś czasie bóle ustąpią i wszystko wróci do normy. Pozdrawiam