Ból brzucha w trzecim miesiącu ciąży

Jestem w 3 miesiacu ciąży ale czesto pobolewa mnie brzuc,moj lekarz mowi ze jest wszystko ok ale ja mam lekkie watpliwosci
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeśli została Pani zbadana przez lekarza ginekologa, który nie stwierdził w badaniu nieprawidłowości, nie powinna się Pani niepokoić.
Płód rośnie, macica się rozciąga, zachodzi wiele zmian hormonalnych w ciele kobiety. Dyskomfort w dole brzucha może się pojawiać.
Jeśli jednak bóle by się nasilały i wystąpiłyby dodatkowe objawy jak plamienie/krwawienie z dróg rodnych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub na izbę przyjęć szpitala ginekologiczno - położniczego.

Bóle brzucha w okresie ciąży mogą wiązać się powiększaniem się macicy.
Jest to fizjologia. Celem diagnostykiwskazane wykonanie USG ciąży, US nerek-u Pani, oraz badania ogólnego moczu-to przybliży możliwości udzielenia odpowiedzi na pytanie.