Ból brzucha, wymioty, brak apetytu i brzydkie stolce u dziecka

Witam! Proszę o pomoc w diagnozie. Moja 3-letnia córeczka 4 dni temu zaczęła skarżyć się na ból brzuszka, nie chciała nic jeść, zaczęła wymiotować. Od tej pory jest bardzo marudna i rozdrażniona. Wymioty były jednodniowe, jednak nadal utrzymuje się brak apetytu, ból brzucha, oraz brzydkie stolce - są gęste, ale z dużą ilością śluzu, białe kawałki czegoś, stolec cały oblepiony jakby śluzem. Proszę o pomoc, co to może być i jakie ewentualnie badania mamy zrobić. Dodam, że dziecko ma kaszel, katar, stan podgorączkowy - max. 37,4. Czy to może być wirusowe, czy może być spowodowane zmianą mleka? Dziecko miesiąc temu z Nutramigenu zostało przestawione na Nan Ha, gdyż miało alergię na białko mleka - też objawiała się bólami brzucha. Jakie leczenie zastosować? Pediatra dał Debridat, ale nie chciałabym bez potrzeby wracać do leku. Dziękuję za poradę.

KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu

Witam!

Całość obrazu klinicznego Pani córki przemawia za przyczyną infekcyjną. Mleko Nan Ha jest hipoalergiczne i nie powinno spowodować objawów alergii pokarmowej. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja pediatryczna w celu zebrania wywiadu, zbadania oraz wykonania badań dodatkowych np. OB, CRP, morfologia krwi, analiza moczu, AspaT, AlaT, bilirubina, mocznik, kreatynina, glukoza. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Zachęcam do wizyty u pediatry. Pozdrawiam serdecznie!