Ból brzucha, wymioty, brak apetytu i stan podgorączkowy a podejrzenie ciąży

witam. 30 grudnia miałam miesiaczke od 13 stycznia miałam ból brzucha wymioty brak apetytu stan podgoraczkowy 16 stycznia poszłam do ginekologa po zbadaniu stwierdził że mam rozpulchnienie macicy wyglada to na ciaze kazał zrobić badanie krwi aby potwierdzic. zrobiłam i wyszło że nie jestem w ciązy dodam ze po 6 dniach ustąpiły wymioty stan podgorączkowy ale delikatny ból brzucha został. jesli dostane okresu 26 sty to w takim razie co z moją przypuszczana ciąża? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wynik badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi jest negatywny, to ciążę właściwie możemy wykluczyć. Tym bardziej nie ma powodów do niepokoju, że niepokojące objawy ustępują. Ponieważ nieznaczne dolegliwości bólowe brzucha się utrzymują, sugeruję ponowną konsultację ginekologiczną.