Ból chyba prawego jajnika w ciąży

Witam serdecznie!!! Jestem w 20 tygodniu ciąży, jest to moja druga ciąża. Od wczoraj boli mnie podbrzusze, tak jakby prawy jajnik. Ból tak jakby promieniował od jajnika aż z tyłu, do kręgosłupa. Boli jak wstaję, ciężko mi się wyprostować, jak chodzę i stoję. Nie boli lub boli lekko, jak siedzę, a wcale nie boli, jak leżę. Nie wiem, co to może być, czy to coś groźnego, w pierwszej ciąży nie miałam takich dolegliwości. Wizytę mam umówioną na 17 grudnia i nie wiem, czy czekać, czy przesunąć termin wizyty, czy może podjechać jeszcze dziś do szpitala. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Kinga

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej są to bóle związane z pociąganiem więzadeł przez ciężarną macicę, zeupełnie niegroźne. Jeśli ból nie zwiększy się nagle, nie zmieni charakteru na silniejszy i niezależny od pozycji ciała, ani nie pojawi się krwista wydzielina - może Pani czekać do zaplanowanej wizyty.

Pozdrawiam!