Ból gardła, pleców i w klatce piersiowej - czy to infekcja dróg oddechowych czy zapalenie oskrzeli?

Mój problem jest taki - od dwóch miesięcy czuję ból w klatce piersiowej podczas wdechu, promieniujący do pleców, a także jakby ból gardła, tylko umiejscowiony trochę głębiej, lecz niezbyt uciążliwy. Nie było typowych objawów przeziębienia lub grypy, a więc brak gorączki, kaszlu, silnego bólu gardła i ogólnego rozbicia itp. Od tygodnia ogólnie czuję się trochę gorzej, a także nasilił się ból pleców. Dwa tygodnie temu byłem u lekarki, która po osłuchaniu nic nie stwierdziła. 4 dni temu poszedłem do innej lekarki, która po osłuchaniu stwierdziła zapalenie oskrzeli i przepisała antybiotyk. Po 5 dniach brania nie czuję wyraźnej poprawy. Proszę, co mi może być? Czy to rzeczywiście zapalenie oskrzeli? Moje zaniepokojenie wynika z tego, że to tak długo trwa. Bardzo się boję. Miesiąc temu byłem u laryngologa, który stwierdził po badaniu laryngologicznym infekcję gardła. W tej chwili nie czuję bólu gardła, tylko wyżej wspomniany ból pleców i klatki piersiowej i trochę - ale tylko trochę - pokasłuję i troche się czuję, jakbym był chory. Robiłem 3 dni temu rtg klatki piersiowej - wynik bez zmian, a miesiąc temu ob i morfologię. Ob - 4, morfologia - idealna. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Pańskim problemem może być infekcja dróg oddechowych. Jeśli jednak objawom tym nie towarzyszy podwyższona temperatura, ból gardła, kaszel, osłabienie, bóle stawów, ogólne zmęczenie, przyczyna może leżeć gdzie indziej. Proszę zastanowić się, czy nie ma Pan problemów z układem pokarmowym (zgaga, ból występujacy po posiłku lub na czczo, nudności lub wymioty, zaparcia lub biegunki). Objawy te mogą bowiem sugerować zapalenie żołądka lub przełyku czy też chorobę refluksową. W tym przypadku typowy jest także kaszel, szczególnie nocny.
Pozdrawiam!