Ból głowy a nerwica

Witam. Od dłuższego czasu czuję bardzo ostry ból głowy, najczęściej z tyłu potylicy, górna część, czasami w samej górze i po bokach, w okolicach uszu. Kiedyś miałem złamany obojczyk i od tego czasu, boli mnie również mięsień szyjny. Ponadto w przeszłości miałem upadek, gdzie uderzyłem głową o beton, po czym na krótki czas mnie zamroczyło. Nie robiłem nigdy żadnych badań u lekarza. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu mam ogromne problemy z koncentracją, uczeniem się i ogólnie z zapamiętywaniem. Zdarza mi się ostatnio bardzo często zapominać, co robiłem przed chwilą. Nie mogę się skupić na jednej rzeczy. Do tego dochodzą różnego rodzaju lęki i niechęć do wykonywania różnych czynności. Proszę o fachową poradę. Utrudnia mi to codzienne życie i naukę w szkole. Nieustannie towarzyszą mi różne lęki, jakbym cały czas wyczekiwalł niepowodzenia w różnych sytuacjach. Czy są to objawy nerwicy??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Do potwierdzenia nerwicy konieczne jest szersze porozmawianie z Panem na temat Pana dolegliwości oraz przeprowadzeniu wielu badań internistycznych i neurologicznych. Wspomina Pan, że w międzyczasie wystąpiło wiele sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Nie rozumiem, dlaczego wtedy nie był Pan u lekarza. Pana objawy mogą byż związane z nerwicą, nadciśnieniem tęteniczym, zmianami w obrębie czaszki (ze względu na liczne upadki na głowę) i wieloma innymi chorobami. Z tego też powodu zachęcam do jak najszybszej wizyty u lekarza rodzinnego, które rozpocznie Pana diagnostykę.
Pozdrawiam.