Ból głowy i w klatce piersiowej a wywoływanie wymiotów

Od kilku dobrych tygodni, zaczęłam prowokować wymioty (palce w gardło) codziennie po kilka razy, czasem mniej. Są naprawdę obfite. Na początku zazwyczaj bolało mnie tylko gardło, przełyk. Teraz strasznie dokucza mi ból głowy, chrypka, kaszel, ból w klatce piersiowej. Co to może być? Zwłaszcza ten ból w klatce piersiowej? Czy może to być nawet obrzęk płuc? Przez to, że przy wymiotowaniu, kawałki wymiocin, kwas żołądkowy, mogły się dostać do płuc? Przecież to kilka tygodni.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście możliwe są powikłania płucne po wymiotach spowodowane aspiracją treści pokarmowej do dróg oddechowych. Jednak w obecnej sytuacji myślę iż objawy a w szczególności ból, chrypka, drapanie związane są z podrażnieniem błony śluzowej przełyku i gardła przez kwas solny obecny w treści pokarmowej. Nabłonek powyżej zwieracza przełyku nie jest tak odporny na działanie kwasu jak ten w żołądku. Zastanawia mnie fakt z jakiego powodu zaczęła Pani prowokować wymioty. Być może konieczna jest wizyta u lekarza.