Ból głowy po wycięciu hemoroidów i znieczuleniu

Mialam zabieg wyciecie hemoroidow trzy dni temu znieczulenie w kregoslup i strasznie od dwuch dni boli mnie glowa ale tylko wtedy gdy siedze lub chodze jak sie poloze to odrazu przestaje zadne leki przeciwbulowe nie pomagaja czy moga byc to objawy po tym znieczuleniu

Są to typowe objawy zespołu popunkcyjnego po znieczuleniu. Proszę pić bardzo dużo płynów, powinno minąć

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Po każdym zabiegu w znieczuleniu dokręgosłupowym, każdy chirurg i anestezjolog nie powinien pozwolić Pani podnieść się przez okres około 12-24 godzin. Wcześniejsze uruchomienie chorego prowadzi do takich konsekwencji (pozabiegowo powinna Pani przebywać w pozycji całkowicie płaskiej). Przyspieszenie pionizacji prowadzi właśnie do tego typu następstw. Nie mniej jednak, proszę się nie martwić - ból głowy stopniowo minie. Proszę o cierpliwość. Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski