Ból głowy, problemy z koncentracją - co jest przyczyną?

Witam serdecznie! Moja babcia (76 lat) od dłuższego czasu skarży się na silny ból głowy, ponadto ma problem z koncentracją i zapamiętywaniem. W związku z tym została skierowana na tomografię komputerową głowy. Proszę o interpretację wyników. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Układ komorowy nieco poszerzony, symetryczny. Bruzdy na sklepistościach mózgu poszerzone. Cechy zaniku korowo-podkorowego mózgu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaniki korowo-podkorowe, poszerzenie układu komorowego może występować u ludzi starszych, niekoniecznie będąc powodem do niepokoju. Jednak właściwa interpretacja możliwa jest po obejrzeniu skanów oraz w połączeniu z objawami, jeśli pojawiły się nagle, może istnieć związek z poszerzeniem układu komorowego/przestrzeni płynowych. Niewielkie poszerzenie i symetria uspokajają.

Wobec powyższych objawów, niekoniecznie wyniku tomografii, ale opisanych zaburzeń funkcji ośrodkowego układu nerwowego, wskazana jest konsultacja neurologiczna, a w razie nie stwierdzenia zaburzeń - konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam