Ból i drętwienie ręki oraz uczucie kłucia w klatce piersiowej

Witam. Od jakichś dwóch miesięcy boli mnie ręka, lewa, drętwieje, dziwnie boli i przechodzą przez nią jakby prądy, od półtora miesiąca boli mnie w klatce piersiowej, na początku były ty krótkie ukłucia a z czasem coraz dłuzej trwały, bolało, mostek okropnie, i teraz prawie cały czas. Do tego czuje ucisk w gardle, jakbym miała jakąś gulę, ale to chyba globus hystericus. Nie wiem czy mam iść do lekarza.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Taki objawy mogą być spowodowane zarówno przez czynniki psychiczne jak i somatyczne. Dlatego najlepiej, gdybyś na początku zrobiła komplet badań, by określić przyczyny Twojego samopoczucia. Jeśli lekarz wykluczy nieprawidłowości fizyczne, skonsultuj się z psychologiem.
Pozdrawiam