Ból i kłucie jajników oraz plamienia a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Od kilku dni utrzymuje mi się ból oraz kłucie jajników(prawego częściej) oraz w podbrzuszu. Pojawiło się również raz plamienie. Dodam, że przyjmuję od ponad roku tabletki antykoncepcyjne. Jestem 10 dni po miesiączce. Jakie mogą być przyczyny tego typu objawów? Ból i kłucie pojawia się co jakiś czas.. ale jednak jest to w jakimś stopniu uciążliwe..

Szanowna Pani!

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele, najczęściej jednak jest to zapalenie w obrębie miednicy małej.Niestety bez wizyty u ginekologa nie da się tego stwierdzić.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka