Ból i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania

Witam, od pewnego czasu przy szczotkowaniu zebow bola mnie dziąsła oraz leci krew, stosuje juz kolejna pastę przeciw tym dolegliwościa ale nie pomagają, a od jakiegos czasu zaczynaja mnie bolec zęby, tak jakby u dolu dziąsel., co to moze oznaczac?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Być może zbyt mocno i w niewłaściwy sposób Pani szczotkuje zęby, co doprowadziło do odsłonięcia się szyjek zębów. Można spróbować zmienić szczoteczkę na miękką na kilka tygodni i pamiętać aby wykonywać ruch wymiatający a nie ruchy okrężne, których przeważnie uczą.
Inną przyczyną może być zapalenie dziąseł lub choroby przyzębia.
Warto odwiedzić swojego stomatologa celem badania przedmiotowego.

Zalecalabym wizytę u stomatologa. Może należałoby profesjonalnie oczyścić zęby. Krwawienie dziaseł świadczy o ich stanie zapalnym. Czy w rodzinie występuje parodontoza? Krwawienie nie ustanie jeżeli porządnie nie oczyscimy zębów i dziaseł. Przy krwawieniu potrzebna jest wzmożona higiena.

Witam
Przy opisywanych przez Panią dolegliwości należy udać się do dentysty.
Powodem takich dolegliwości może być wiele czynników gdzie nie zawsze da się wyleczyć dostępnymi materiałami w sklepie(przyczyną może być np. nawisające wypełnienie ,płytka nazębna, kamień, zmiany hormonalne i wiele innych)
Pozdrawiam

Problemem jest stan zapalny dziąseł spowodowany kamieniem nazębnym nad i pod dziąsłowym. Niezbędna jest pilna wizyta u stomatologa aby uniknąć większych problemów w przyszłości. Pierwszy etap leczenia obejmuje wizytę higienizacyjną polegającą na usunięciu kamienia naddziąsłowego oraz edukacji pacjenta. Kolejnym etapem jest usunięcie kamienia poddziąsłowego w znieczulaniu miejscowym urządzeniem Vector. Po tych zabiegach dziąsła powrócą do normalnego stanu, przestaną krwawić i znikną dolegliwości bólowe. Przy prawidłowej higienie ten stan nigdy się nie powtórzy.

Pasta nic nie pomoże , mamy tu do czynienia najprawdopodobniej z zapaleniem przyzębia , sam Pan tu nic nie pomoże proszę zwrócić się do lekarza w celu usunięcia kamienia i oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych , pełna higienizacja instruktaż higieny jamy ustnej i ewentualne wspomaganie farmaceutyczne