Ból i obrzmienie piersi, brak miesiączki- Czy mogę być w ciąży?

Mam problem, który bardzo mnie martwi. Spóźnia mi się okres dodam, że ostatnia miesiączka była w lutym 2010r., gdzie w tamtym czasie współżyłam z moim partnerem, lecz z zabezpieczeniem, a po dzień dzisiejszy nie mam okresu. Moje piersi są obolałe, rosną wcześniej przed nadejściem okresu. Nigdy tak z piersiami nie miałam, ale występują bóle przedmiesiączkowe, tak jakby okres miał być, a go nie ma.

Czy to możliwe żebym była w ciąży? Jedno dziecko już mam, 3 letnie. Okres po ciąży miałam nie regularny, aż do ostatniej miesiączki tej w lutym. Nie myślałabym o ciąży, gdyby nie te objawy z piersiami.
Proszę o odpowiedź, czy jest to możliwe? Nie robiłam testu, czekam jeszcze kilka dni, ale zaczynam się tym martwić.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Oczywiście mimo tego, że odbyty stosunek był z zabezpieczeniem istnieje zawsze ryzyko zajścia w ciążę. Nie pisze Pani jakiego rodzaju była to metoda antykoncepcyjna - w zależności od jej typu ryzyko to jest różne.
Tak czy inaczej podstawowym "domowym" sposobem sprawdzenia czy jest Pani w ciąży jest wykonanie testu ciążowego, zważywszy, że od stosunku minęło już dużo czasu jest to bardzo dobry moment na zrobienie tego. Jeśli test wyjdzie negatywny praktycznie wykluczy to ciążę, a opisywany ból piersi jest spowodowany czymś innym.

Myślę, że dobrze byłoby zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki. Zwłaszcza, że opisuje Pani, że ma nieregularne cykle. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.