Ból i opuchlizna kolana po skręcenie

Zachaczylem butem o przewracajacy sie motocykl. Przy odskakiwaniu szarpniecie spowodowalo skrecenie stawu kolanowego. Jest lekka opuchlizna. Noga jest wrazliwa na i obciazenie. Stalo sie to przy manewrowaniu moto po bardzo nierownym terenie. Jak noge rozruszam to moge zgiac a nawet stanac na niej. Bez obciazenia i bez ruchu noga nie boli. Bola miesnie i sciegna jak poruszam lub obciazam. Jestem prawie 2000 km od Polski a tu mozna liczyc na amputacje lub pokrecenie glowa. Co zrobic aby wrocic?

Witam serdecznie
Niestety w pszypadku skręceniu stawu kolanowego pierwszym krokiem w leczeniu jest bezwłoczna konsultacja z lekarzem ortopeda, który po przprowadzeniu badań kontrolnych określa stopień uszkodzenia stawu.Leczenie zachowawcze w każdym przypadku polega na oszczedzaniu kolana lub unieruchomieniu , zimne okłady lub maści przeciwzapalne i przeciwbolowe o działaniu chłodzącym.Dobry wpływ mają ćwiczenia izometryczne mm.czworogłowego prawidłowo wykonane przynoszą ulge i nie powodują bólu, zabiegi fizykalne takie jak pole magnetyczne ,prądy interferencyjne,jonoforeza , krioterapia .