Ból i pieczenie odbytu

od roku borykam się z nawracającym pieczeniem, paleniem odbytu. dwóch proktologów zbadało mnie i stwierdziło że to świąd odbytu. mimo stosowania przepisanych czopków i maści (prostosedone) sprawa regularnie powraca. Generalnie nie swędzi ale piecze, pali, trudno dokładnie opisać... Jak się "rozkręci" to mam też uczucie rozpierania, kłucia, chęci wypróżnienia. brak krwawień, brak pasożytów, ogólne badania krwi w normie. cóż to może być i jak to wyleczyć. czy może to być kwestia stresu czy diety?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli badało Panią dwóch proktologów a zalecone przez nich leki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, tym trudniej cokolwiek Pani doradzić w ramach porady internetowej. Jeśli jednak wyniki wszystkich wykonanych badań są prawidłowe, a stosowane leki nie przynoszą efektów, warto pomyśleć nad psychogenną etiologią objawów.