Ból i swędzenie oczu

od 3 dni bolą i swędzą mnie oczy,przez 2 dni wydostawała sie z oczu ropa,oczy są zaczerwienione i nadal mnie swędzą.Od 2 dni stosuję krople o nazwie sulfacetamidum 10%HEC,ale bez rezultatu,a skóra wokół oczu piecze i jest po nich podrażniona.Proszę o pomoc,co powinnam stosować w takim przypadku.Pozdrawiam.Anita
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na zapalenie spojówek. Proszę udać się na ponowna wizytę do specjalisty okulisty. Lekarz po zbadaniu dokona modyfikacji leczenia. Do poradni okulistycznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.