Ból i zgrubienie lewej piersi

Witam, Z powodu piekącego bólu, i jak mi się wydaje zgrubienia w lewej piersi zgłosiłam się do gin i poprosiłam o badanie. Pani doktor zrobiła to palpacyjnie, stwierdzając mast-coś i przepisała mastodynon. Na moje pytania odpowiadała,żebym się nie niepokoiła itp. Czy nie powinnam zrobić usg? To prywatny gabinet pani doktor sama także robi usg, czy mam zaufać? Następna wizyta za miesiąc, po badaniach hormonów i okresie. Czekać?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Rozpoznanie, które zostało postawione u Pani po przeprowadzonym badaniu, to mastodynia/mastalgia - ból piersi połączony z ich obrzękiem, powiększeniem. Zwykle przyczyną są zmiany hormonalne zachodzące w czasie cyklu miesiączkowego kobiety. Zmniejszenie dolegliwości poza zaleconym Pani leczeniem może przynieść również eliminacja z diety produktów zawierających kofeinę i teofilinę (napoje energetyzujące, kawa, herbata), kakao, czekolady. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza ginekologa i zgłosić się na kontrolę w wyznaczonym terminie. Gdyby jednak doszło do zaostrzenia dolegliwości lub pojawienia się innych objawów, zalecana jest wcześniejsza wizyta.