Ból jąder - czy to przez masturbację?

Mam problem z bólem jąder po masturbacji bez wytrysku. Mam 13 lat i jak się pewnego dnia masturbowałem to rano następnego dnia miałem dziwny ból jąder. Czasami ten ból utrzymywał się przez kilka dni. Czasem na kilkadziesiąt minut przestawało boleć, lecz później wracało. Przy wcześniejszych masturbacjach nie było takich objawów. Czy jest to niebezpieczne? Jak byłem u chirurga to mi powiedział, że mogą to być żylaki powrózka nasiennego. Zrobiłem badanie moczu i wszystko na wyniku było ok. Nie wiem, czy już mam spermę. Sorry jak był już taki temat, ale chciałbym być pewien.

Witam serdecznie!

Badanie ogólne moczu, bo spodziewam się, że tylko takie wykonałeś, nie wyjaśni przyczyn bólu jąder. Niezbędna jest dokładniejsza diagnostyka, dlatego doradzałabym konsultację z urologiem. Faktycznie, przyczyną Twoich dolegliwości mogą być żylaki powrózka nasiennego, ale te można zdiagnozować badaniem palpacyjnym. Wyczuwalne są jako guzowate twory.
Jeżeli nic takiego nie zostanie wymacane, wskazane będzie wykonanie USG jąder.

Niezaprzeczalnie jednak niezbędna jest wizyta u specjalisty, czyli lekarza urologa.

Pozdrawiam