Ból jądra i podbrzusza oraz gorączka

Od 4 dni mam problem. Miałem 4 dni temu goräczke38 stopni. I bolało mnie prawe jädro i podbrzusze. Byłem u lekarza w srode przepisal mi zinat 500iich anapran powiedział mi ze moze to byc zapalenie bez badania i usb. Na ten moment boli mnie dalej prawe jädro i podbrzusze oraz mam je powiekszone około 50% i jest twarde jak kamien pprosze o porade i polecenia specjalisty

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Prawdopodobnie ma Pan zapalenie jądra. Wymaga do ponownej oceny lekarza POZ, wdrożenia leczenia i leżenia. W razie komplikacji konieczna jest konsultacja urologiczna. Po wyleczeniu zapalenia konsultacja urologiczna również jest obowiązkowa.
pozdrawiam

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
to jest zapalenie jądra, leczenie powinno trwac co najmniej 14 dni, obcisła bielizna żeby jądro nie wisiało
pozdrawiam

Witam, zapalenie jądra jest rzadkie i występuje prawie jedynie u chłopców jako powikłanie świnki. U Pana natomiast mamy do czynienia z zapaleniem najądrza. Leczenie - antybiotyk, lek przeciwzapalny, np. diklofenak w czopkach, okłady na mosznę (soda, Altacet w płynie lub w żelu) leżenie z poduszeczką pod jądrami. W razie braku poprawy (gorączka powyżej 38 st. + dreszcze, bóle) - konsultacja w ramach ostrego dyżuru urologicznego. Pozdrawiam RH