Ból jajnika

Witam serdecznie, od dwóch tygodni bardzo boli mnie lewy jajnik i lędzwia, do tego niektóre produkty żywieniowe powodują u mnie mdłości.
Byłam wczoraj u ginekologa, robił mi badanie ginekologiczne oraz USG, stwierdził zapalenie pęcherza. A może ciąża?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli spóźnia się Pani miesiączka i/lub Pani cykle są nieregularne, to oczywiście ciążę należy wykluczyć. Najprościej wykonując test ciążowy z moczu lub badanie krwi (stężenie betHCG). Jeśli jednak miesiączkuje Pani regularnie, a ostatnie krwawienie pojawiło się w spodziewanym terminie i miało normalną (nie zmniejszoną) obfitość i nie krótszy niż zwykle czas trwania, to nie należy spodziewać się takiej możliwości. Pani objawy pasują jak najbardziej do diagnozy, którą postawił Pani lekarz.
Pozdrawiam serdecznie!