Ból jajnika i brak okresu - czy mogę być w ciąży?

Ostatnio kochałam się w połowie maja. B,ył to stosunek przerywany, dzień po okresie, po czym w czerwcu dostałam normalnego okresu. Natomiast w miesiącu lipcu nie dostałam go w ogóle. Dodam, że robiłam 6 testów ciążowych w okresie tych 2 miesięcy o różnych porach i każdy był negatywny. Dodatkowo odczuwam ból w okolicach lewego jajnika.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli testy wyszły negatywnie to prawdopodobieństwo ciąży jest małe, jednak należy pamiętać, iż testy z moczu nie zawsze są wiarygodne i lepiej jest wykonać badanie krwi w kierunku stężenia beta HCG, by być całkowicie pewną.

Miesiączka może się opóźniać, na co wpływa wiele czynników: stres, infekcja, dieta i wiele innych.

Ból w okolicy jajnika może sugerować bóle owulacyjne, zaburzenia hormonalne lub inne stany chorobowe.

Jeżeli miesiączka nadal się nie pojawi myślę, że warto się udać na wizytę do ginekologa, gdyż może niezbędna jest odpowiednia diagnostyka w celu rozwiązania problemu.

Pozdrawiam!