Ból jajnika i obolałe piersi podczas stosowania tabletek - czy to skutki uboczne?

Witam, mam takie pytanie od 1,5 roku brałam M********* i wszystko było ok, ale teraz jestem przy 3 opakowaniu S********* i wiem, że przez pierwsze 3 miesiące mogą być skutki uboczne. Miałam tak, że np. z samego rana jak wstałam było mi niedobrze, ale tylko przez chwilkę. Miesiączki miałam normalnie, ale teraz przy 3 opakowaniu tabletek, dopiero po 4 tabletce zaczęły boleć mnie piersi a w sumie w obrębie sutków, a na dodatek mam silny ból lewego jajnika, musiałam wziąć tabletkę przeciwbólową i mam wrażenie, że ten ból promieniuje, aż do nerki gdzieś. Nigdy nie miałam problemów z jajnikami a przy tak długim okresie stosowania tabletek antykoncepcyjnych to ciążę wykluczam. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W trakcie pierwszych trzech cykli przyjmowania nowych tabletek hormonalnych mogą pojawić się nasilone działania niepożądane. Do takich należą między innymi ból piersi oraz podbrzusza. Ma to związek z adaptacją organizmu do nowego preparatu.
Jeśli objawy nie ustąpią w następnych cyklach powinna Pani skonsultować się ze swoim ginekologiem. Być może konieczna będzie zmiana preparatu.