Ból jajnika i plamienie w pierwszych tygodniach ciąży - czy mam się niepokoić?

Dzień dobry! Mam 27 lat. Jestem w piątym lub szóstym tygodniu ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam w połowie czerwca. Wczoraj zaczął dokuczać mi ból jajnika - taki jak przed okresem, lecz zlokalizowany tylko po prawej stronie. Następnie doszło do tego plamienie - bardzo skąpe, brunatne. Lekarz przepisał mi L*** dopochwową. Jak długo należy przyjmować lek, aby objawy nadal uważać za niepokojące? Martwi mnie również fakt, że pęcherzyk jest powiększony, co ponoć nie jest dobrym objawem. Lekarz nie mógł jeszcze nic stwierdzić na pewno - zarodek był na tyle mały, że nic nie można było stwierdzić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

we wczesnej ciąży wiele objawów może Panią niepokoić. Krwawienia zdażają się bardzo często i jesli tylko się nie
nasilają - zwykle tłumaczy się je implantacją zarodka. Trudno mi określić do kiedy będzie Pani zażywała L*** - niektórzy ginekolodzy są zdania, że należy ją stosować do 12. tygodnia. Co do dokładnego wieku i rozwoju zarodka - proszę poczekać do 6./7. tyg ciąży - wtedy badanie USG  będzie bardziej miarodajne.

Pozdrawiam