Ból jajnika jako objaw ciąży

Witam, Mam trochę dziwne pytanie i krępujące. Otóż staramy się z mężem o 2 dziecko 14 pazdziernika był mój pierwszy sień cyklu, dni płodne z obliczen wyszły mi na 25,26,27,28 paziernika... od wczoraj często biegam do toalety zawsze było tak że szłam na szybko i wiadomo przy oddawaniu moczu jest tak jakby "ciśnienie" a ja od wczoraj nie moge bo jak "przycisne" to boli mnie prawy jajnik. proszę mi powiedziec czy to jest jakis objaw? dodam że nic mnie nie piecze, nie swędzi... dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany przez Panią objaw ma charakter niespecyficzny i zdecydowanie nie pozwala potwierdzić ani wykluczyć ciąży. Zdecydowanie warto byłoby jednak wykonać analizę moczu. Oczywiście proszę także wykonać test ciążowy - wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.